MOC! Co to jest i skąd ją czerpać?

Moc ! Co to jest, skąd ją czerpać, skąd wiem, że ją mam i gdzie? Jeżeli jest, to jak tę moc rozbudzać, wzmacniać, powiększać? Mówi się, że jest moc ducha i fizyczna ciała, jest też kreacji i przekonań. Pewnie najważniejsza jest moc wiary, że te wszelkie moce posiadamy 🙂

W związku z tym, że jest to pewien stan bycia, a nie myślenia to nie uda się go pobudzić nakazem ” mocy przybywaj” 🙂  Ten stan to wynik świadomego treningu zarówno fizycznego jak i czuciowego. I tak jak wykonując ćwiczenia fizyczne wierzymy, że moc naszych mięśni się zwiększy tak ćwicząc odczuwanie spokoju i nie utożsamianie się ze swoimi myślami  nabieramy wiary w moc naszych możliwości.

„Wola rozwija się w wojowniku pomimo całego sprzeciwu rozsądku.

Czy don Genaro, będąc czarownikiem, nie może bez sprawdzania mnie dowiedzieć się, czy jestem już gotowy? – zapytałem.

Z pewnością może – powiedział. – Ale ta wiedza nie miałaby żadnej wartości, nic by z niej nie wynikało, ponieważ nie miałaby nic wspólnego z tobą. To ty się uczysz, dlatego sam musisz domagać się dla siebie wiedzy jako mocy.”

„Opowieści o mocy” Carlos Castaneda, antropolog

Nie jesteśmy myślami, my je tworzymy. Zdobywając umiejętność świadomego obserwowania swoich myśli możemy poczuć przypływ mocy, bo nic nie jest zdeterminowane, wszystko pojawia się, a przez fakt, że jesteśmy tego świadomi możemy to zmienić lub zaakceptować bez oceny. Uwolnieni, od przede wszystkim negatywnych myśli, nabieramy poczucia, że – „potrafię”, a to bardzo pozytywny stan dający radość życia i chęć do działania.

Podaję więc za Eckhart-em Tolle propozycje ćwiczenia i życzę spotkania ze swoją mocą. 🙂

Ćwiczenia na rzecz codziennej obecności i świadomości:

  • Weź telefon do ręki i ustaw 3 przypomnienia dziennie, w których sprawdzisz się sam ze sobą. Jeśli nie chcesz ustawiać przypomnienia w telefonie i chcesz robić to bardziej intuicyjnie, dobrym momentem jest chwila, gdy stoisz w korku lub jesteś w innej sytuacji, która wymaga od ciebie czekania.
  • W tej chwili weź głęboki, wolny oddech. Mam na myśli naprawdę głęboki oddech, do tego stopnia, że Twoje płuca są całkowicie wypełnione powietrzem. Przytrzymaj to przez chwilę. Poczuj stopy, nogi, ramiona, klatkę piersiową, szyję, głowę – jeśli pozwalają na to okoliczności, możesz na chwilę zamknąć oczy. Stań się ponownie w pełni świadomy siebie. Poczuj energię w sobie i wokół siebie.
  • Obserwuj swoje myśli i uczucia i uświadom sobie, że jesteś właśnie tutaj, w tym momencie. Uświadom sobie, że Twoje życie dzieje się tylko tutaj, teraz, w chwili obecnej – i że Twoje mentalne projekcje przyszłości lub przeszłości są tylko obrazami Twojego umysłu, a nie rzeczywistością. Nie ma nic oprócz chwili obecnej.. Jesteś tutaj. Jesteś teraz. Jesteś bezpieczny. Możesz się zrelaksować.
  • Uświadom sobie, że wszelkie wątpliwości lub obawy są tylko Twoimi myślami. Przypomnij sobie, że nie jesteś swoimi myślami. Nie jesteś swoimi emocjami. Twoja prawdziwa istota jest czymś o wiele większym. Jeśli czujesz, że coś Cię niepokoi: zadaj sobie pytanie, jaki „problem” masz teraz, co sprawia, że cierpisz teraz? Na czym polega problem „właśnie teraz”? Nie za pięć minut, nie jutro, ani w przyszłym tygodniu. Co jest obecnie nie tak z tą chwilą? Prawdopodobnie zauważysz, że w tym momencie nie ma nic złego!

Przypomnij więc sobie, że wszystko będzie dobrze; jak to zawsze było – W naszym życiu zawsze okazywało się, że jest całkiem dobrze, prawda?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *